BİRLEŞİK KRALLIK UKCA GAZ KATEGORİLERİ

Birleşik Krallık 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren UKCA belgelendirmesine geçmiştir

Bu tarihten sonra Birleşik Krallık pazarlarına sunulacak  Ev tipi ve Ticari mutfak cihazlarının gaz kategorilerini muhakkak takip ediniz.

Gazla çalışan ev tipi veya ticari tip mutfak cihalarının Birleşik Krallık gaz kategorilerine göre belgeli test gazlarıyla akredite laboratuvarlarda test edilmesi gerekir.

UKCA belgelendirmesi için gazla çalışan cihazlarınızın Birleşik Krallık gaz kategorilerine uygun olarak test edildiğinden emin olmadan piyasaya arz etmeyiniz.

UKCA işareti İngiltere,Galler ve İskoçyada parazlanacak ürünler için kullanılacaktır

Birleşik Krallık 1 ocak 2023 tarihinden itibaren UKCA yönetmelikleri kapsamındaki ürünler için yalnızca UKCA işaretlemesi talep edeceğinden Ev tipi ve Ticari tip gazlı veya elektrikli mutfak

cihazlarının test ve belgelendirmesi UKCA yönetmelik ve BS standartları kapsamında yapılması gerekmektedir

Birleşik Krallık yönetmelik ve standartlarına uygun olarak Ev tipi veya ticari tip gazla veya elektrikle çalışan cihazların TSENISO/IEC17025 akreditasyonuna sahip

akredite laboratuvarlarda  test edilmesi UKCA belgelendirmesi için çok büyük önem arz etmektedir

UKCA belgelendirmesinde belli yönetmelikler için Birleşik Krallık Akreditasyon Kurumu UKAS tarafından akredite edilip,Birleşik Krallık ilgili Bakanlığı tarafından atanmış olan Birleşik

Krallık Onaylı Kuruluş Tip Testi sertifikasına gerek vardır.Gaz Yakan cihazlar UKCA yönetmeliği bu yönetmeliklerden biridir.

Gaz yakan cihazlar yönetmeliği kapsamındaki cihazlar 1 ocak 2023 tarihinden itibaren Birleşik Krallığa(İngiltere,İskoçya,Galler)

UKCA Gaz yakan cihazlar yönetmeliğine göre Birleşik Krallık tarafından atanmış Birleşik Krallık UK Tip Testi sertifikasıyla satılabilecektir.

UKCA belgelendirme çalışmalarında 22 yıllık tecrübemizle  yerel ve uluslararası akreditasyonlara sahip laboratuvarlarımızda  sizlere hizmet sunmanın büyük mutluluğunu yaşamaktayız

Birleşik Krallık UKCA test ve belgelendirme çalışmalarında her zaman sizlere destek vermeye hazırız

Top